Použít voucher

Jak se vaří v  Next Door by Imperial

Šéfkuchař: Zdeněk Pohlreich

Jaké je menu?

Tataki z tuňáka
  
Kachní jelítko s hráškem a houbami
  
Smažené krevety s toskánskou polévkou Pappa Al Pomodoro

 

Citronový koláč 
+ vinné párování ke každému chodu od Albarello

5 000 Kč včetně DPH za osobu

Zdeňka Pohlreicha zná snad každý. Proslavil se mimo jiné díky televiznímu pořadu Ano, šéfe!, který více než 10 let bez servítek mapoval stav české gastronomické scény, zároveň je také spolumajitelem tří vyhlášených pražských restaurací – Café Imperial, Next Door a Divinis.
Všechny tři restaurace jsou oblíbenou zastávkou místních, ale také cizinců.  Jsou totiž vždy zárukou kvalitního a precizně připraveného jídla, stejně tak jako exkluzivního servisu. Jak se vaří v Next Door by Imperial? 
 
Next Door by Imperial představuje špičkovou restauraci a najdete ji hned vedle Café Imperial. V Next Door se zaměřují především na českou kuchyni ve formě respektující její základy, současně plně uspokojují a reflektují poptávku moderní doby žádající jídla lehčí, vizuálně propracovanější a daleko sofistikovanější, než tomu bylo kdykoliv předtím. Proto je koncept menu Next Door inspirován také kuchyní mezinárodní. Poznejte, jak se vaří v Next Door by Imperial, seznamte se se Zdeňkem a jeho osobitým humorem a užijte si profesionální atmosféru u nás v Laboratoriu. 
 
U předkrmu bude Zdeněk sázet na tuňáka a japonskou techniku přípravy ryb tataki. Tuňáka doplní svěží salátovou okurkou spolu s dresinkem ze sójové omáčky Kikkomann, limetkové  a citronové šťávy, cukru, sušeného chilli a dalších ingrediencí. Jako další chod si připravíte kachnu, která je v českých končinách jednou z neoblíbenějších surovin. Zdeněk vybral kachní jelítko v kombinaci s hráškem a houbami. Milovníci krevet pak jistě ocení další pokrm – smažené krevety s toskánskou polévkou Pappa Al Pomodoro. Při přípravě ucítíte vůně italského středomoří a možná si i na chvilku budete připadat jako na dovolené v Itálii – krevety, rozmarýn, bazalka, rajčata, křupavá ciabatta… Citron pak provoní prostory Laboratoria při přípravě lahodného citronového koláče. Vítejte v Next Door by Imperial. 

Termíny

Středa, 17.04.2024, 11:00 – 15:00

Obsazeno

Zdeněk Pohlreich

Zdeněk se proslavil díky pořadu ANO, ŠÉFE!, který mapoval stav české gastronomie více jak 10 let a je spolumajitelem tří pražských restaurací Café Imperial, Next Door a Divinis. V roce 2022 vydal svou biografii, která dokumentuje celý Zdeňkův gastronomický život. Sepsal s kolegou vše, co předcházelo tomu, než se dostal do veřejného povědomí skrz pořad Ano, šéfe! až po současnost. Povídání o tom, z čeho vzešel, o svých předcích, něco z dětství, něco z učení, přes vojnu až po složitou emigraci a návrat do rodícího se kapitalismu v devadesátkách. Kniha je hlavně o gastronomii, tak ji Zdeněk zažil v socialismu, v zahraničí, v korporacích až po vlastní privátní podnikání. Za ty roky už si Zdeněk troufá říct, že něco viděl, pár lidí potkal a zažil.
Zdeněk je aktivním sportovcem, miluje golf a cyklistiku.

Další kurzy lektora/ky

Žádné další kurzy nejsou vypsány

Odebírat newsletter

Souhlas se zpracováním osobních údajů