Použít voucher

Hovězí steaky levou zadní!

Šéfkuchař: Martin Kortus

Jaké je menu?

- Hovězí tatarák ve francouzském stylu
 
- Flank steak s čočkovým salátem
 
- Grilovaný hovězí krk s cizrnovo-lanýžovým pyré

3 800 Kč včetně DPH za osobu

Hovězí steaky a jejich příprava. Často diskutované téma, které snad nikdy nevyjde z módy. Jaký druh hovězího steaku vybrat? Je lepší Rib Eye, Flam Steak, Rump Steak nebo Picanha či steak z hovězího krku.
Hovězí steaky a jejich příprava. Často diskutované téma, které snad nikdy nevyjde z módy. Jaký druh hovězího steaku vybrat? Je lepší Rib Eye, Flam Steak, Rump Steak nebo Picanha či steak z hovězího krku? A jak steak správně tepelně připravit? Rare, medium rare, medium nebo well done? Také v těchto otázkách stále váháte s odpovědí? Už nemusíte. Šéfkuchař školy vaření Martin Kortus vás totiž naučí připravovat skvělé hovězí steaky opravdu „levou zadní“. Tatarák, dva druhy hovězího a originální přílohy skvěle rozšíří váš kuchařský repertoár a udělají z vás hvězdu nejen grilu. Tak pojďme na to…
Hned na úvod potěšíme fanoušky syrového masa, připravíme si totiž tatarák z hovězí svíčkové. Na klasickou verzi ale můžete zapomenout. Martin při přípravě tataráku sází především na podporu chutí sytě červeného masa. Hovězí svíčkovou proto doplní šalotkou, ančovičkami, domácí majonézou a dalšími ingrediencemi, které tataráku dodají ten správný říz, ale zároveň nepřehluší chuť masa. Hotový tatarák můžete konzumovat samotný nebo si ho namazat na bruschettu a při tom si pomalu rozpálit pánev na další chod.
Při přípravě Flank Steaku to bude na pánvi pěkně syčet. Nejdůležitější bude sledovat teplotu masa tak, aby výsledek byl ten nejlepší. Během vaření se například dozvíte i to, kdy je nejlepší maso osolit a opepřit. Je vhodnější solit a pepřit již před pečením nebo až na závěr? Všechny tipy a triky vám samozřejmě Martin prozradí, je to opravdový profík a jeho vášeň k steakům poznáte na vlastní kůži. Jako přílohu vybral Martin lehký salát z čočky, kořenové zeleniny, vývaru a koření. Zde bude zásadní připravit čočku al dente.
Nyní si přijdou na své milovníci grilovaného masa a jedné z nejdražších surovin světa – lanýžů v podobě lanýžové vellutaty a lanýžového oleje. Steakové menu završí grilovaný hovězí krk s velice zajímavou přílohou v podobě pyré z cizrny a lanýžů. I když se jedná o zeminou kombinací surovin, jejich spojením vznikne chuť, která vás vynese do nebes.

Termíny

Pondělí, 29.01.2024, 16:30 – 20:30

Již proběhl

Pondělí, 06.05.2024, 16:30 – 20:30

Volno

Úterý, 18.06.2024, 16:30 – 20:30

Volno

Martin Kortus

Gastronomie a vše s ní spojené byly od útlých let hlavním Martinovým zájmem, který přetrvává dodnes. Zájem o gastronomii vznikl během pobytu v New Yorku.
V roce 1992 úspěšně zakončil studia na Francouzském kulinářském institutu v New Yorku. Od té doby Martin působil jako privátní kuchař, gastronomický poradce, lektor školy vaření a šéfkuchař v Il Vigneto a Bettola Restaurant. V Česku zastával pozici šéfkuchaře v hotelu Josef a léta působil v Monarchu a Národní bance vín, kde se pod jeho vedením připravovaly degustační večeře a lekce vaření.

 

Další kurzy lektora/ky

Hovězí, hovězí, hovězí!

Středa, 24.04.2024, 16:30 – 20:30

Obsazeno

Hovězí steaky levou zadní!

Pondělí, 06.05.2024, 16:30 – 20:30

Volno

Hovězí, hovězí, hovězí!

Úterý, 04.06.2024, 16:30 – 20:30

Obsazeno

Men in the kitchen!

Čtvrtek, 19.09.2024, 16:30 – 20:30

Volno

ŽENY SOBĚ: Prosecco, Franciacorta, Champagne

Pondělí, 23.09.2024, 16:30 – 20:30

Volno

Odebírat newsletter

Souhlas se zpracováním osobních údajů